Dlaczego Smart Home to dobra inwestycja?
Inteligentny dom Białystok i okolice
Bezpieczeństwo
Ochrona
Komfort
Oszczędność
Wyobraź sobie jak przyjemnie byłoby, gdy wracając w deszczowe dni z pracy nie musiałbyś myśleć o wyjściu z samochodu w celu otwarcia bramy wjazdowej i bramy do garażu – Twój dom zrobiłby to za Ciebie. Następnie przekraczając próg drzwi zostałbyś otulony idealną temperaturą, a idąc do kuchni by zjeść obiad, nie musiałbyś myśleć o zapalaniu i gaszeniu za sobą światła. To wszystko jest możliwe bez wyciągania kluczy, pilotów czy nawet smartfona.
Chciałbyś doświadczyć komfortu jaki niesie za sobą instalacja smart home?
Skontaktuj się z nami, a wykonamy ją dla Ciebie!
Na wstępie podpowiemy, który system smart home wybrać, by spełnił Twoje oczekiwania co do funkcjonalności. W kolejnych krokach wykonamy projekt, dobierzemy wszelkie komponenty i je zamontujemy. Uwieńczeniem procesu będzie konfiguracja systemu smart home i dostosowanie jego funkcjonalności do potrzeb użytkowników.
Dostępne rozwiązania
gwarantujące komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie
SYSTEM YESLY
to bezprzewodowy system firmy Finder, który do komunikacji międzymodułowej wykorzystuje technologię bluetooth. Pozwala on na sterowanie oświetleniem, roletami i innymi urządzeniami elektrycznymi.
W skład systemu YESLY wchodzą: ściemniacz oświetlenia, sterownik rolet, aktuator, bramka WiFi, dwie aplikacje oraz przyciski bezprzewodowe (które działają bez baterii!).
SYSTEM FIBARO
jest systemem w całości projektowanym, rozwijanym i produkowanym w Polsce. Większość urządzeń tej firmy opartych jest o protokół Z-Wave, czyli bezprzewodową technologię, która pozwala połączyć w sieć i zdalnie zarządzać różnymi urządzeniami elektrycznymi.
Istotną cechą systemu FIBARO jest możliwość podpięcia do niego urządzeń firm trzecich. Szczególnie ważna jest możliwość integracji systemu z asystentami głosowymi od firmy Google oraz Amazon.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Co to jest Smart Home?
Termin SMART HOME odnosi się do zwykłego domu, w którym urządzenia, oświetlenie i urządzenia elektroniczne są podłączone do Internetu, aby umożliwić zdalne monitorowanie i zarządzanie nimi. Właściciel domu cieszy się wygodą zabezpieczenia, obsługi i monitorowania swojego domu nawet z innej strony świata. Podłączone urządzenia to oświetlenie, systemy bezpieczeństwa, kamery, systemy audio i wideo, telewizory, termostaty, a nawet zraszacze.
Ile kosztuje Smart Home?
Inteligentne domy są niedrogie. Był jednak czas, kiedy inteligentne domy uważano za luksus. Konfiguracja inteligentnego domu jest łatwiejsza niż kiedykolwiek, ale wybór odpowiedniego systemu inteligentnego domu, aby ujednolicić urządzenia i sprawić, by ze sobą rozmawiały, jest największym wyzwaniem, przed którym stoi dziś właściciel domu. Dowiedz się, jak możesz skorzystać z przekształcenia domu w inteligentny dom.
Jak tym sterować?
Inteligentny system automatyki domowej pozwala technologii zająć się Twoim domem i biznesem. Wystarczy kilka kliknięć, aby życie stało się proste, a każdym urządzeniem podłączonym do systemu automatyki domowej można sterować za pomocą pilota lub aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie. Na przykład – jeśli wychodzisz, możesz nacisnąć „Poza domem”, a wszystkie czynności zaprogramowane w trybie Poza domem są natychmiastowo sterowane – blokuje drzwi, włącza światła i inne urządzenia, które należy wyłączyć itp.
Jakie są zalety Smart Home?
Pierwszym i najważniejszym powodem zakupu systemu automatyki domowej jest wygoda i bezpieczeństwo. Inne korzyści, z których może korzystać właściciel domu, to wygoda, zdalny dostęp, oszczędności i spokój.
Jakie urządzenia najczęściej wchodzą w skład inteligentnych domów?
Istnieje wiele różnych urządzeń i urządzeń, które łączą się i sterują w konfiguracji inteligentnego domu. Najpopularniejsze z nich dzielą się na cztery kategorie i są to oświetlenie, klimatyzacja, rozrywka i bezpieczeństwo.
Czy dzięki Smart Home wartość domu jest wyższa?
Automatyka domowa jest bardzo potrzebna, a tym samym zwiększa wartość domu. Dziś każdy chce mieszkać w inteligentnym domu i cieszyć się zaawansowanymi technologiami.
Czy trzeba mocno ingerować w mury domu, aby założyć Smart Home?
Istnieją rozwiązania opartę na sieci przewodów o których położeniu powinniśmy pomyśleć na etapie budowy domu. Natomiast, gdy dom jest już wykończony to z pomocą idą rozwiązania bezprzewodowe pozwalające w ten sam sposób zarządzać urządzeniami domowymi.
Czy inteligentny dom jest dobry dla firmy?
Technologia inteligentnego domu to absolutnie bardzo dobra opcja dla firmy. Istnieje lista inteligentnych urządzeń, które można zintegrować z systemem automatyki domowej. Pomaga sterować systemami konferencyjnymi, szeregiem inteligentnych telewizorów, zabezpieczeniami, oświetleniem, nadzorem, dźwiękiem itp. z jednej konsoli.
Kiedy najlepiej zakładać Smart Home? Zaraz po wybudowaniu domu? Czy już po wykończeniu?
Można w każdej chwili uzupełnić swój dom czy mieszkanie o elementy Smart Home. Mimo wszystko warto myśleć o tym znacznie wcześniej. Istnieje powiedzenie, że pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. I zdecydowanie coś w tym jest. Rozpoczynając odpowiednie przygotowania, zbierając wcześniej doświadczenie oraz sięgając po wsparcie ekspertów, jesteśmy natomiast w stanie już za pierwszym razem osiągnąć sukces. A w wielu aspektach warto się często „doktoryzować”, nawet pomimo korzystania z doradców. Tak jest chociażby z Inteligentnym Domem, w którego przypadku dobrze jest mieć własną opinię, rozumieć swoje potrzeby i myśleć z wyprzedzeniem.
Okablowanie na stałe to dobra i niezawodna opcja dla systemu automatyki domowej – zapewniamy, że unikamy wiercenia w otworach, ale w niektórych przypadkach, gdy zachodzi potrzeba wykonania otworów, informujemy Cię i konsultujemy się z Tobą w pierwszej kolejności.
Czy Wi-Fi jest niezbędne do sterowania inteligentnym domem?
Do wykorzystania wszystkich możliwości systemu inteligentnego domu konieczne jest posiadanie stałego łącza internetowego. Wprawdzie podstawą funkcjonowania takiego systemu jest połączenie z domową siecią lokalną (czyli aktywny musi być router), ale bez Internetu nie skorzystamy z bardziej zaawansowanych funkcji, a do tego nie będziemy w stanie kontrolować urządzeń spoza mieszkania, gdzie zasięg domowej sieci nie dociera.
Zasada działania systemu inteligentnego domu jest bowiem taka, że poszczególne komponenty łączą się z centralką, która to z kolei jest połączona z routerem – albo poprzez przewód Ethernet, albo bezprzewodowo (przez Wi-Fi) i w taki sposób uzyskuje dostęp do Internetu, pozwalającego korzystać z dobrodziejstw Smart Home z każdego miejsca na Ziemi.
Czy Wi-Fi jest niezbędne do sterowania inteligentnym domem?
Do wykorzystania wszystkich możliwości systemu inteligentnego domu konieczne jest posiadanie stałego łącza internetowego. Wprawdzie podstawą funkcjonowania takiego systemu jest połączenie z domową siecią lokalną (czyli aktywny musi być router), ale bez Internetu nie skorzystamy z bardziej zaawansowanych funkcji, a do tego nie będziemy w stanie kontrolować urządzeń spoza mieszkania, gdzie zasięg domowej sieci nie dociera.
Zasada działania systemu inteligentnego domu jest bowiem taka, że poszczególne komponenty łączą się z centralką, która to z kolei jest połączona z routerem – albo poprzez przewód Ethernet, albo bezprzewodowo (przez Wi-Fi) i w taki sposób uzyskuje dostęp do Internetu, pozwalającego korzystać z dobrodziejstw Smart Home z każdego miejsca na Ziemi.
Czy Smart Home jest bezpieczny?
Kwestia poprawy bezpieczeństwa domu i domowników jest w przypadku Smart Home bardzo istotna. Badania dowodzą, że dla Europejczyków „Inteligentny Dom” to przede wszystkim dom bezpieczny.
Czu urządzenia różnych firm mogą ze sobą współpracować?
Do niedawna branża Smart Home cierpiała z powodu braku standaryzacji – urządzenia różnych producentów korzystają z różnych protokołów transmisji danych, co sprawia, że często nie potrafią się ze sobą skomunikować. Użytkownik nie mógł zatem sterować wszystkimi elementami inteligentnego domu z poziomu centralnego ani łączyć ze sobą niekompatybilnych urządzeń. Jednak polska firma FIBARO wprowadziła na rynek produkt, który tworzy swoisty mózg naszego domu i umożliwia współpracę między urządzeniami wykorzystującymi różne protokoły. Jego posiadacz może zatem swobodnie dobierać interesujące go komponenty Smart Home i łączyć je w sieć, a później wygodnie wydawać im polecenia z poziomu jednego urządzenia.