Fotowoltaika Białystok dofinansowanie

3 metody obniżenia kosztów

Doradzimy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie

Program rządowy MÓJ PRĄD

1

Program CZYSTE POWIETRZE

2

Ulga termomodernizacyjna

3

Pomagamy w uzyskaniu dofinansowania

Jako firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze z zakresu fotowoltaiki pomagamy naszym klientom również w uzyskaniu wsparcia finansowego. Zapewniamy doradztwo oraz pomoc w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. Śledzimy na bieżąco aktualne programy i pomagamy w ocenie czy dana inwestycja może być dofinansowana.

Najpopularniejsze programy dotacyjne

– Mój Prąd

– Czyste powietrze

– Ulga termomodernizacyjna

Jeśli macie Państwo pytania z zakresu dofinansowania do fotowoltaiki i jesteście z województwa podlaskiego to zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą.

Dotychczasowe programy dotacyjne

MÓJ PRĄD

Program zaplanowany na lata 2019-2024 z myślą o osobach, które chcą zainwestować w OZE, w tym fotowoltaikę. Do tej pory zostało już wypłaconych ponad 120.000 dotacji. Dzięki programowi można uzyskać zwrot nawet 50% – maksymalnie 5000 zł na instalację. Warto podkreślić, że dotacja jest zwolniona z podatku PIT i może być łączona z ulgą termomodernizacyjną. Program Mój Prąd zakłada dotacje dla instalacji fotowoltaicznych od 2 do 10 kW. Mogą brać w nim udział osoby posiadające umowę przyłączeniową. Do wniosku należy dołączyć wszelkie dokumenty potwierdzające zakup instalacji.

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

Poza dotacją pieniężną możliwe jest uzyskanie ulgi podatkowej na montaż fotowoltaiki. Osoby, które zainwestowały w instalacje fotowoltaiczną mogą odliczyć koszty od dochodu. Ulga termomodernizacyjna obejmuje inwestycje z maksymalnym kosztem 53.000 zł. Skierowana jest do właścicieli domów jednorodzinnych, ale nie mieszkań i właścicieli zabudowy szeregowej.

CZYSTE POWIETRZE

Celem programu jest poprawa jakości powietrza. Maksymalna kwota dotacji do 37.000 zł. W programie mogą wziąć udział osoby, które chcą wymienić stare i nieefektywne źródła ciepła na paliwo stałe. Program realizowany w latach 2018-2029.

Atrakcyjne kredyty na fotowoltaikę

Jeśli instalacja fotowoltaiczna jest dla Państwa atrakcyjną inwestycją, jednak trudną do zrealizowania z własnych środków, warto pomyśleć o korzystnym kredycie na fotowoltaikę. Dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna pozwala bardzo często zaoszczędzić więcej pieniędzy w skali miesiąca niż wynosi koszt raty kredytu na fotowoltaikę.

Kredyty na fotowoltaikę pozwalają założyć zdrową dla inwestora oraz jego otoczenia instalację od razu, bez zbędnej zwłoki. Nie trzeba gromadzić oszczędności latami, a inwestycja w związku z dużymi oszczędnościami energii jest praktycznie nieodczuwalna dla inwestora.

Opłacalność inwestycji w fotowoltaikę jest zasadna zwłaszcza dla gospodarstw domowych, rolnych czy firm, które zużywają dużo prądu, a ogrzewanie budynku jest drogie i nieefektywne.

Jeśli macie Państwo dość wysokich i ciągle rosnących rachunków za prąd zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą. Przeprowadzimy profesjonalny audyt, zaprojektujemy instalacje, pomożemy w sfinansowaniu inwestycji, zamontujemy panele fotowoltaiczne oraz wspomożemy w zakresie serwisu.