Systemy alarmowe

Oferujemy sprawdzone systemy alarmowe

Montaż systemów alarmowych Białystok i okolice

SYSTEM ALARMOWY

jest zbiorem urządzeń o specjalnych funkcjach, które mają bezpośredni wpływ na ochronę użytkowników budynku, mienia, a także obszaru dookoła obiektu.
Pozwala on zmniejszyć ryzyko zagrożeń jakie niosą ze sobą włamania i kradzieże. Prawidłowo dobrany i wykonany system alarmowy gwarantuje poczucie komfortu, bezpieczeństwa i stabilności.

system alarmu Białystok
instalacje alarmowe Białystok
CO WCHODZI W SKŁAD SYSTEMU ALARMOWEGO?

Mózgiem systemu jest centrala alarmowa – to w niej zapisana jest cała konfiguracja i na podstawie sygnałów z czujników załączane są odpowiednie urządzenia wyjściowe. Ponadto dzięki akumulatorowi, w który wyposażona jest centrala, podczas zaników zasilania podtrzymywana jest praca poszczególnych urządzeń.

Poza centralną jednostką alarmową w skład systemu wchodzą czujniki: ruchu, otwarcia drzwi, drgań, zbicia szyby, dymu, gazu itp. Sterowanie systemem może odbywać się przy użyciu manipulatorów lub przez aplikację na smartfonie – o ile centralę wyposażymy w odpowiedni moduł komunikacji. Druga opcja jest szczególnie korzystna, ponieważ dzięki temu możemy mieć zdalny dostęp do systemu, a co za tym idzie – uzbrajać i rozbrajać z każdego dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Najistotniejszym zadaniem systemu alarmowego jest powiadamianie użytkowników o wykrytym niebezpieczeństwie. Może odbywać się to np. poprzez połączenie telefoniczne, otrzymanie sms-a, bądź powiadomienie na telefonie. Wiadomość o alarmie może również bezpośrednio trafić do agencji ochrony, która powinna natychmiast zareagować. Ponadto zamontowane na elewacji budynku zewnętrzne i wewnętrzne sygnalizatory włamania skutecznie odstraszą włamywaczy i powiadomią sąsiadów.

Interesuje Cię instalacja alarmowa?

Zadzwoń lub napisz maila. My w zależności od Twoich potrzeb zaprojektujemy i wykonamy system alarmowy w Twoim domu, mieszkaniu czy biurze