Fotowoltaika Łomża

Instalacje fotowoltaiczne

Zaufaj profesjonalistom z Only Comfort

Panele fotowoltaiczne – Łomża i okolice

Świadomość ekologiczna w społeczeństwie stale rośnie, dzięki czemu coraz większą popularnością cieszą się odnawialne źródła energii. Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozyskiwanie czystej energii jest fotowoltaika. Łomża i okoliczne miejscowości, dzięki naszej ofercie, także mogą przystąpić do pozyskiwania energii słonecznej. Specjalizujemy się w projektowaniu, audytach, montażu oraz serwisowaniu instalacji fotowoltaicznych dla domów, firm i gospodarstw rolnych.

Spośród wielu zalet, jakimi cechują się panele fotowoltaiczne warto wymienić dwie najważniejsze. Pierwszy aspekt to wpływ na środowisko oraz minimalna ingerencja w zasoby naturalne. Składa się na to ograniczenie emisji spalin do atmosfery i zmniejszenie ilości pozyskiwanych surowców. Drugą kwestią jest ekonomia, ponieważ można do zera ograniczyć rachunki za prąd, inwestując w fotowoltaikę. Zapraszamy klientów z Łomży oraz okolic do złożenia zapytania ofertowego. Możecie Państwo liczyć na dobór odpowiednich systemów dzięki wiedzy naszych specjalistów.

instalacje fotowoltaiczne Łomża
panele słoneczne Łomża
Fotowoltaika w Łomży – od audytu do realizacji

Dla uzyskania niezależności energetycznej, a przy tym szybkiego zwrotu kosztów instalacji, potrzeba dobrego projektu instalacji. Nasza firma nie tylko sprzedaje panele fotowoltaiczne. Łomża i wszystkie okoliczne miejscowości mogą liczyć na kompleksową obsługę w przygotowaniu projektu, ale też montażu systemu. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem, dlatego zyskujemy przychylność osób, które dopiero odkrywają tajniki fotowoltaiki.

Pracę nad projektem zaczynamy od audytu w wybranej lokalizacji i dokładnej oceny stanu technicznego. Już po pierwszej wizycie możemy oszacować możliwości techniczne obiektu. Będąc na miejscu oceniamy też, czy na danym terenie możliwe będzie zamontowanie instalacji na gruncie i jaki obszar trzeba na nią przeznaczyć. Zajmiemy się też stanem prawnym oraz ocenimy możliwości administracyjne.

Kolejny krok to przygotowanie projektu instalacji z uwzględnieniem informacji zdobytych podczas audytu. Instalację dopasowujemy do potrzeb klienta i indywidualnych uwarunkowań. Projekt systemów fotowoltaicznych przygotowujemy uwzględniając obowiązujące normy i przepisy budowlane. Oferujemy wygodne terminy i szybką realizację, co umożliwia naszym klientom szybkie korzystanie z dobrodziejstw energii słonecznej. Zamontowaliśmy już wiele paneli fotowoltaicznych w Łomży i okolicach.

Wydajność paneli fotowoltaicznych

W przypadku projektowania i realizacji instalacji fotowoltaicznych, sporo mówi się o niezależności energetycznej. Niestety w pozyskiwaniu tego źródła energii jesteśmy zależni od natury. W okresie jesiennym lub zimowym nawet najlepiej zaprojektowana instalacja może nie pobierać tyle energii, ile potrzeba. To całkowicie normalne zjawisko, dlatego polecanym rozwiązaniem jest nadprodukcja energii w czasie miesięcy letnich.

Projektując i realizując montaż instalacji fotowoltaicznej oczekujemy niezależności energetycznej. Należy jednak pamiętać, iż w pozyskiwaniu energii ze słońca jesteśmy zależni od natury, która w okresie jesienno-zimowym nie pozwala na wystarczającą produkcję w stosunku do zapotrzebowania. Mimo to, nie jest to powód do zmartwień ani do rezygnacji z inwestycji. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest nadprodukcja energii w okresie letnim.

Przez wiele lat zajmując się fotowoltaiką w Łomży i okolicach nasze projekty są opracowane w taki sposób, aby w lecie cały obiekt był zasilany energią słoneczną oraz jednocześnie urządzenia generowały nadwyżki. Dzięki odprowadzaniu ich do ogólnej sieci istnieje możliwość poboru wcześniej wyprodukowanych nadwyżek energii elektrycznej zimą, kiedy fotowoltaika jest mniej wydajna. Dzięki temu w bilansie rocznym obiekt staje się niezależny energetycznie i nie trzeba martwić się podwyżkami cen prądu.

Zrealizowane instalacje fotowoltaiczne w Łomży i okolicach zapewniają energię pochodzącą ze słońca przez cały rok. Odpowiednio zaprojektowana instalacja, w miesiącach letnich pozwala na produkcję nadwyżek, które są oddawane do ogólnej sieci. Dzięki temu, zimą kiedy produkcja nie jest wystarczająca obiekt jest zasilany z energii nadprodukowanej i oddanej wcześniej do sieci. W bilansie rocznym obiekt staje się niezależny energetycznie i nie trzeba martwić się podwyżkami cen prądu.

fotowoltaika Łomża