Serwis paneli fotowoltaicznych

Serwis fotowoltaiki

Zaufaj profesjonalistom z Only Comfort

Serwis instalacji fotowoltaicznych Białystok

Fotowoltaika to coraz popularniejszy sposób pozyskiwania energii elektrycznej. Wynika to z licznych korzyści, zarówno dla środowiska, jak i dla osób decydujących się na takie rozwiązanie. Światło słoneczne to niewyczerpane, odnawialne źródło energii.

W przeciwieństwie do węgla, ropy lub gazu, proces przetwarzania nie powoduje wydzielania szkodliwych dla ekosystemu substancji. Pozyskiwanie prądu w ten sposób jest rekomendowane przez wiele organizacji, w tym Unię Europejską, która promuje to rozwiązanie poprzez dofinansowania. W ten sposób można taniej kupić i zamontować cały system.
Eksploatacja instalacji praktycznie nie generuje kosztów i odbywa się bezobsługowo. Kolejną zaletą jest bardzo niska awaryjność. To jednak nie znaczy, że serwis instalacji fotowoltaicznych jest niepotrzebny.
Niektórzy producenci paneli słonecznych wręcz wymagają regularnych przeglądów, pod pozorem unieważnienia umowy gwarancyjnej. Zazwyczaj przeglądy odbywają się raz w roku.

serwis fotowoltaika Białystok - Bielsk Podlaski
naprawa fotowoltaiki
Na czym polega serwis paneli fotowoltaicznych?

Szczegółowy przebieg tego procesu zależy oczywiście od rozmiarów i rodzaju danej instalacji. Jednak dla uproszczenia można dokonać pewnych uogólnień, ponieważ podstawowe czynności zawsze przebiegają w podobny sposób. Serwis instalacji fotowoltaicznej zaczyna się od kontroli wizualnej wszystkich modułów oraz ich mocowań. Następnie, w miarę możliwości, sprawdza się przewody i ich izolację. Konieczny jest też przegląd zabezpieczeń antykorozyjnych, jeśli dana instalacja takie posiada. Zaleca się również wykonanie analizy pracy falownika, czyli inwertera – urządzenia odpowiadającego za zamianę produkowanego przez panele prądu stałego na nadający się do użytku prąd zmienny. W przypadku znalezienia jakichkolwiek uszkodzeń lub potencjalnych zagrożeń dokonuje się naprawy lub wymiany danego elementu. Opcjonalnie serwis może obejmować także mycie całej instalacji, chociaż ta czynność nie wymaga pomocy specjalistów.

Dlaczego właśnie nam warto zlecić serwis paneli fotowoltaicznych??

Mieszkańcy Białegostoku i okolic mają możliwość skorzystania z kompleksowych usług naszej firmy. Zatrudniamy wykwalifikowany personel, który ze szczególną starannością podchodzi do przeglądów instalacji, gdyż zdajemy sobie sprawę, że od jakości serwisu zależy dalsza efektywność systemu. Zakres prac znacząco różni się w zależności od stopnia skomplikowania oraz wielkości danej instalacji, jednak zawsze skrupulatnie i drobiazgowo podchodzimy nawet do najbardziej podstawowych czynności serwisowych. Dzięki temu nasi klienci otrzymają gwarancję długotrwałej oraz bezawaryjnej pracy instalacji. Podejmujemy się serwisu każdego rodzaju paneli słonecznych, zarówno naziemnych, jak i dachowych, bez względu na rozmiar systemu oraz inne parametry. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który umożliwia nam dokładne sprawdzenie wszystkich elementów. W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z usługą serwisu instalacji fotowoltaicznej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

serwis paneli fotowoltaicznych podlaskie