Maty grzewcze

Dlaczego warto zainwestować w maty grzewcze?

Maty grzewcze Białystok i okolice

Tanie ogrzewanie podłogowe

maty grzewcze są bardziej wydajnym i tańszym zamiennikiem standardowego ogrzewania podłogowego - system instalowany jest wyłącznie w miejscach użytkowanych przez domowników

Zasilanie darmową energią ze słońca

przy prawidłowo dobranej instalacji fotowoltaicznej, ogrzewanie folią grzewczą wyniesie 0zł
maty grzejne Białystok

Bezobsługowe działania

system mat grzewczych wymaga od nas jedynie ustawienia oczekiwanej temperatury. Nic więcej nie musimy robić, aby cieszyć się komfortem cieplnym w naszym domu czy firmie.

Dowolność aranżacji wnętrz

wszystkie elementy grzewcze schowane pod podłogą, brak wystających podzespołów (np. grzejników)
mata grzewcza
Maty grzewcze

to istotny składnik ogrzewania podłogowego. Doskonale sprawdzają się przy podłogach pokrytych gresem, płytkami ceramicznymi, terakotą czy marmurem, gwarantując szybkie i równomierne ogrzanie. Instalacja mat grzewczych nie powoduje podniesienia poziomu posadzki, zapewnia natomiast uczucie ciepłej podłogi co znakomicie wpływa na odczuwalny komfort cieplny.

Ponadto wysoka wydajność mat sprawia, iż znakomicie spisują się jako główne źródło ciepła we wszystkich wnętrzach.

Istotną cechą systemu jest to, iż działa praktycznie bezobsługowo. Jedyna czynność, którą należy wykonać to ustawienie odpowiedniej temperatury. Jeśli dom wyposażony jest w inteligentny system to nawet ta czynność nie będzie spędzać nam snu z powiek – właściwa temperatura ustawi się samoczynnie.

Montaż mat grzewczych

W nowo budowanym pomieszczeniu matę grzewczą instaluje się bezpośrednio na wylewkę. Następnie pokrywa się ją warstwą kleju lub masy samopoziomującej w taki sposób, by w całości zakryć kabel grzejny. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie maty grzewczej w trakcie remontu, nie jest konieczne zrywanie starej posadzki – możemy wykorzystać ją jako podłoże, do którego przykleimy matę.
Po każdym etapie instalacji mat grzewczych sprawdzana jest rezystancja żyły grzewczej oraz izolacji.

mata grzewcza Białystok