Choć wcześniej Bielsk Podlaski nie zakwalifikował się do programu grantowego z ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 to obecnie trwa nabór wniosków na granty w urzędzie miasta Bielsk Podlaski.

Zachęcamy mieszkańców gminy do udziału w projekcie. Ubiegać się o wsparcie w ramach projektu grantowego w Bielsku Podlaskim można do 8 listopada 2021r. Nie należy jednak zwlekać, ponieważ decydująca może okazać się kolejność składania wniosku. Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie papierowej do Urzędu Miasta. Pierwszeństwo w rekrutacji będą miały te osoby, które w poprzednich latach złożyły ankietę zapotrzebowania na energię – w jaki sposób? O tym niżej.

Maksymalna wielkość instalacji jaka jest dopuszczalna to 5 kWp i jak w innych gminach jest ona obliczana na podstawie zużycia za rok 2020, a co więcej nie można przekroczyć 120% rocznego zapotrzebowania. Jeśli zastanawiasz się jak to obliczyć, nasi doradcy z chęcią odpowiedzą na wszelkie pytania i przygotują ofertę spełniającą wytyczne objęte regulaminem grantu w Bielsku.

Jak będą weryfikowane wnioski i na jakiej zasadzie będą przyznawane granty w Bielsku Podlaskim?

  1. W pierwszej kolejności wnioski zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym (ocenie podlegać będzie m.in. kompletność złożonego wniosku i poprawne jego wypełnienie).
  2. Podliczone zostaną punkty w których najwięcej, bo aż 5, przysługuje za złożenie ankiety na przełomie roku 2019/2020, po jednym punkcie można zdobyć mając kartę dużej rodziny, bądź orzeczenie o niepełnosprawności.
  3. W przypadku takiej samej ilości punktów, co zapewne będzie miało miejsce, będzie brana pod uwagę kolejność składania wniosków do biura podawczego.
  4. W sytuacji gdy wnioskodawca nie kwalifikuje się do zdobycia punktów, ale wniosek jest poprawny i są jeszcze wolne miejsca, decydująca będzie kolejność złożenia wniosku o grant w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski.

Ilość miejsc jest ograniczona. Przyznanych zostanie maksymalnie 69 grantów na fotowoltaikę w Bielsku Podlaski. Pozytywna ocena wniosku i zakwalifikowanie się do zwrotu nawet 65% poniesionych kosztów to dopiero połowa sukcesu. Kolejnym etapem jest podpisanie umowy i spełnienie wymagań jakie są określone w regulaminie grantu. Brak odpowiednio dobranych podzespołów czy nie spełnienie pozostałych wytycznych może skutkować rozwiązaniem umowy o grant, zatem warto zwrócić się do zaufanego wykonawcy. Nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z lokalną firmą, która będzie zawsze na wyciągnięcie ręki i doradzi w wątpliwej kwestii a także zajmie się wszelkimi formalnościami. Jeśli chcesz mieć pewność, że instalacja będzie solidnie wykonana – zapraszamy do kontaktu. Pomoc w wypełnieniu wniosku, oferta na instalację i kompletacja dokumentów do uzyskania grantu – nasza firma świadczy kompleksowe usługi.

Jeśli chcesz poznać nas bliżej – zapraszamy do zakładki „O Nas” – może przekonają Cię pozytywne opinie osób które nam zaufały i dołączysz do grona zadowolonych klientów Only Comfort,